"Egyetért-e Ön azzal, hogy Magyarországon ne vezessék be a mindenki által kötelezően választandó, üzleti alapon működő több biztosítós egészségbiztosítást?"
Ez a kérdés nyomtatott formában nagyjából 3 milliárd forintunkba kerül. Egy népszavazási kezdeményezés ami rég okafogyottá vált, de a fogaskerekek hajtóerő hijján is tovább pörögnek. Talán az Alkotmány Bíróság megállítja a magától gördülő szerelvényt, (Egy újabb dolog amit a "vasutasoknak" köszönhetünk. Köszi.) de ez még bizonytalan. Ha Ők nem teszik meg, Sólyom még a sinek elé állhatna, de őszintén megvallva kétlem, hogy megtenné.
A Fidesz pedig - bár általában mindig kikel (sok esetben joggal) az állam pazarló gazdálkodása ellen - de most hallgat. Pedig nem olyan régen még a kormányt szapulta és számokkal dobálózott:
"A 22 pénztárat 440 millióból hozták létre, 530 milliót költöttek a modell népszerűsítésére. Horváth Zsolt, a Fidesz szakpolitikusa szerint, ha a 2010-ig szóló szerződésre hivatkozva a pénztárvezetők ragaszkodnak a bérükhöz, akkor mintegy ötszázmillió forintot kell kifizetni nekik." Szerepel a Fidesz honlapján egy Magyar Hírlap cikkre hivatkozva.
Számoljunk csak! A kormány "kidobott" az ablakon 440+530+(mondjuk)500 millió forintot (...ha mélyebben a megkapirgáljuk a témát kiderül, hogy ez az összeg a Fidesz aktív közreműködése mellett lett "ablakon kidobott" pénz!). Ez összesen 1,5 milliárd. Ebből a 1,5 milliárból a Fidesznek semmi haszna nem származott. Meg is mondta a magáét!
Most viszont 3 milliárd a tét és a Fidesz hallgat. Nem érdeke megállítani egy értelmetlen népszavazást, hisz hosszú évek múltán végre egyszer ők is állami pénzből végezhetnek egy felmérést! Felmérhetik milyen mértékben tudják mozgósítani a szavazóbázisukat. Kissé sarkítva a dolgot a kormány pénzel egy ellenzéki kutatást, aminek egyetlen célja van, tökéletesíteni a szavazásokra kidolgozott rendszert, hogy 2010-ben minnél fölényesebb gyözelemmel vehessék át a kormányzást.
...hogy mindez elképzelhetetlen? Magyarországon nem.;)